Metinbilim/Tarih-Kuram-Uygulama

Metinbilim/Tarih-Kuram-Uygulama

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

%30
indirim
  • ₺46,00

    ₺32,20

Bu kitap, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden ve yurt dışından katılan akademisyen ve araştırmacıların kaleme aldığı makalelerden oluşmaktadır.

2016 yılından beri üzerinde çalışmakta olduğumuz bu eserin amacı, metindilbilim araştırma alanı ve sınırlarının genişletilmesi, mevcut araştırma yöntemlerinin içinin doldurulması ve metin incelemelerinde dil dışı olguların önemini vurgulamaktır. Dolayısıyla çalışma, metindilbilim araştırmalarına farklı bir bakış açısı kazandırabilecek çalışmalar ihtiva etmektedir.

Bu kitabın, ünlü Türkolog ve bilim insanı Murad Adji’nin vefatından üç ay önce gönderdiği “Büyük Kavimler Göçü ve Metindilbilim” adlı makalesiyle başlaması çok anlamlı olup, kitabın amacını en iyi şekilde örnekleriyle ortaya koymakta, metindilbilim araştırmalarına yeni bir boyut kazandırmaktadır. Türkiye, Rusya Federasyonu, Kazakistan, Belarus ve Ukrayna’dan katılan bilim insanlarının makaleleri, metindilbilimde yeni araştırma alanları, metnin değeri, algısı, metinlerarası iletişimde görülmeyen bağlar, metnin arkasındaki müellifin şahsiyeti ve iradesi gibi yeni yaklaşımları da içermektedir. Basım Tarihi: Şubat 2021

Sayfa Sayısı: 566

Türü :  Tarih /Dilbilim

Kitap Boyutları: 14X21

ISBN: 978-625-7089-34-0

Etiket Fiyatı:46.00 TL

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu