Firdevsi/Tembellik Hür Adamı Esir Yapar

Firdevsi/Tembellik Hür Adamı Esir Yapar

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • ₺27,00

    ₺17,00

İnsanlık ciddi bir uygarlık kriziyle karşı karşıyadır. Medeniyetin beşiği doğu toplumları geçmişlerinden habersiz ilkel bir süreci yaşamaktadırlar. Değerlerinden uzaklaşan doğu, atağa geçen batıya uygarlık kavramını terk etmekle kalmamış, onun uydusu, taklitçisi sömürgesi olmuştur. Birkaç asırdır uygarlık, batı ile özdeşleşmiştir.  

 

Geçmişin uygarlık merkezi derin bir uykuya dalmış, efendilerinin uysal veya barbar köleleri durumuna gelmiştir. Doğu iflas etmiş bir fabrikatörün, fabrikasında hamal olarak çalışan birine benzemektedir. En kötüsü de hafızasını yitirmiş, bütün yetenekleri kaybolmuş, dağdan inip, fabrikada yeni çalışan bir insan gibidir.

Firdevsi bin yıl önce yaşamış önemli bir düşünürdür. Böylesi değerli hazinelerimizin günümüzde anlaşılır hale getirilmesine ihtiyaç vardır. Şahname adlı kitabı insanlık tarihinin o güne dek bir manifestosu biçimindedir. Şahname, önceli bin yılları kapsayan bir savaş destanı, tarih ve kültür kitabıdır.

Firdevsî’yi incelerken diğer çalışmalarımda olduğu gibi, yazarın ana fikrine sadık kalarak, değerlendirmelerini felsefi ve düşünsel açıdan ele alarak güncelleştirdim. Bu çalışma Şahname’nin sadeleştirilmiş, günümüzün anlaşılır diliyle daha da okunur ve anlaşılır kılmaya çalıştım.   İbrahim ÜLGER

Kağıt Bilgisi: Kitap kağıdı

Kapak: 270 gr. Kuşe+laklı

Basım Sayısı: 1. Basım Haziran 2019

Kategori: Tarih,Biyografi

Sayfa Sayısı:288

Kitap Boyutları: 13,5x19,5

 

ISBN: 978-605-8114-01-2

Etiket Fiyatı: 27.00 TL

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu