Paraizm

Paraizm

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • ₺28,52

    ₺18,00

Son 150 yılın tarihi yeniden yazılmalı; çünkü yazılanlar ve söylenenler gerçek değil.
Finans oligarşisinin yarattığı paraizm, bizi bilinmeyen gerçeklerle yüzleştiriyor.
Bazıları güncel sorunlarımızı örgütlenmiş bir komploya bağlayabilir.
Keşke o kadar basit olsaydı.
Bir komplonun hazırlayıcıları bulunup adalete teslim edilebilirler.
Halbuki bu sistemi besleyen, bir komplodan çok daha tehlikeli bir şey; neredeyse Tanrı kelamı haline gelmiş bir kavram olan PARAİZM tarafından besleniyor
Kişiler Açgözlülüklerinden Ötürü Ödüllendirildikçe Açgözlülük Baştan Çıkarıcı Bir Hal Alır 
Birçok ülkede, ekonomik büyümenin nüfusun sadece küçük bir kısmına yaradığını, çoğunluk için ise giderek daha ümitsizleşen şartlara neden olduğunu biliyoruz. Bu etki, sistemi yönlendiren büyük işadamlarının özel bir statüye sahip olmaları gerektiği inancı tarafından da körükleniyor. Bugünkü sorunlarımızın çoğunun kökeninde yatan ve belki de etrafta bu kadar komplo teorisinin uçuşmasının ardındaki neden de bu inanç. Dünya kaynaklarının oburca tüketimini neredeyse azizlik mertebesine çıkarttığımız, çoçuklarımıza dengesiz hayatlar süren insanları örnek almalarını öğrettiğimiz ve nüfusun büyük bir kısmını seçkin bir azınlığın kölesi gibi tanımladığımız zaman, bela arıyoruz demektir ve bela da bizi bulur. 

Küresel imparatorluğu terfi ettirme çabasında olan şirketler, bankalar ve hükümetler; finansal ve politik güçlerini, okullarımızın, işletmelerimizin ve medyanın, hem bu hatalı kavramı, hem de bunun sonucunu desteklemelerini garanti etmek için kullanıyorlar. Bizi, küresel kültürümüzün gittikçe artan miktarlarda yakıt ve bakım gerektiren -o kadar ki, sonunda etrafındaki her şeyi tüketmiş ve artık kendi kendini yutmaktan başka bir çaresi kalmamış olacak- devasa bir makineye dönüştüğü bir noktaya getirdiler. (J.Perkins)

- Mali krizler kimler tarafından, neden ve nasıl tezgahlandı?
- J.P.Morgan’ın Jeykll Adası’nda yapılan gizli toplantı sonrasında
New Yorklu bankerler tarafından kurulan ABD Merkez Bankası
Federal Reserve’in bilinmeyen gerçeği.
- Jön Türk ve İttihad Terakki hareketinin arkasındaki finansal elit ve yabancı akıl hocaları kimlerdi, gerçek amaçları neydi?
- Dünyanın en büyük kapitalistleri, Rusya’daki Komünist ihtilâli neden desteklediler? Bolşevik hareketin Yahudi önderleri kimlerdi?
- New Yorklu bankerler, Hitleri ve Nazileri neden desteklediler? Dünya savaşlarını kredilendiren Wall Street’in Londra The City’i devşiremesi.
- Obamamania gerçeği! Oxford Rhodes Scholar ve The City kliği,
Obama eliyle Wall Street’in Amerikalı aktörlerini tasfiye mi ediyor?

Yayın Tarihi
ISBN9757045212
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTÜRKÇE
Sayfa Sayısı616
Cilt TipiKarton Kapak
Kağıt CinsiKitap Kağıdı
Boyut13.5 x 19.5 cm


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu