Bab-ı Ali'den Müdafaa-i Hukuk'a Basında 21 Yıl 

Bab-ı Ali'den Müdafaa-i Hukuk'a Basında 21 Yıl 

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

%35
indirim
  • ₺13,80

    ₺8,97

Bab-ı Ali'den Müdafaa-i Hukuk'a Basında 21 Yıl YENİDEN ANADOLU VE RUMELİ MÜDAFAA-İ HUKUK YAYINLARI Prof. Dr. Çetin Yetkin
Çetin Yetkin, 1986 yılından başlayarak Güneş, Hürriyet veMilliyet gazetelerinde çalıştı, Antalya'da bölge gazetesi olanAkdeniz Atılım'ı yayın yaşamına başlattı ve bir süre genel yayın yönetmenliğini yaptı. 2001-2002 yıllarında Türkiye genelinde okurlarıyla buluşan Gazete Müdafaa-i Hukuk'u çıkardı. 9 yıla yakın bir süredir de Anadolu Ve Rumeli Müdafaa-i Hukukdergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Bu 21 yıl boyunda basınla içli dışlı olan Yetkin, Türkiye'nin toplumsal ve siyasal yaşamında derin izler bırakan olayları çalıştığı gazetelerin sayfalarına taşıdı. Bu arada basın dünyasında kilit yerlerde olan ve ünlenmiş kişileri de yakından tanıdı. Bu kitapta bir yandan bu olaylardan hâlâ güncel önem taşıyanlardan ya da toplumsal ve siyasal yapımızı biçimlendirmiş olanlardan kesitler bulacaksınız ve bir yandan da bu kişilerden Turhan Aytul, Güneri Civaoğlu, Uğur Dündar, Çetin Emeç, Fikret Otyam, Ertuğrul Özkökv.b.ni daha yakından tanıyacaksınız.

Kitapta, Yeniden Anadolu Ve Rumeli Müdafaa-i Hukukdergisinin yaşadıkları daha ayrıntılı olarak ele alınmış bulunuyor. Çünkü, bu dergide neden yazmaya karar verdiğini açıklarkenTahsin Yücel'in dediği gibi "Günümüzün güçlü iletişim araçları her şeyi yozlaştırıp tek biçimliliğe indirirken, düşünce iletişimi, dolayısıyla da düşüncenin kendisini gittikçe zorlaştırırken, onların dümen suyunda gitmeyip, daha alçak gönüllü, ama çok daha dürüst bir iletişim aramak da bir erdemdi. En azından bir direnme çağrısı ve hâlâ direnenlerle birlikte bir direnme edimiydi."
Yayın Yılı: 2007; 307sayfa
Kitap Kağıdı
15x21 cm; Karton Kapak; ISBN:9789944596633; Dili: TÜRKÇE
Liste Fiyatı: 15,00  TL.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu