Zonguldaklı Şair: Rüştü Onur

Zonguldaklı Şair: Rüştü Onur

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • ₺8,00

    ₺3,66

Zonguldaklı Şair Rüştü Onur

Kelebeğin Rüyası filmiyle nihayet tüm Türkiye tarafından tanınır hale gelerek hak ettikleri yeri bulan iki şairden Rüştü Onurun hayatına dair ayrıntı olarak kalmış birçok bilgi ve belgenin yer aldığı, Kadir Tuncer tarafından kaleme alınmış bu önemli çalışma 2. baskısıyla, yıllar sonra yeniden okurla buluşuyor.


"Salah, sana mektup yazmak niyetinde değildim. Çünkü bu hafta içinde muhakkak oraya gelecektim. Sanatoryum, sıramın geldiğini bildirdi. "Gel" deninceye kadar Amele Birliği Hastanesinde yatacağım. Bunu ben değil doktorlar istiyor. Muzaffer Tayyiple (Uslu) yan yana yatacağız. Zavallı çocuk bir aydır yatıyor. Beni görünce kim bilir ne kadar sevinecek. Bahtsız iki şair yarın aynı koğuşta yan yana ölümü düşünecekler.
Salah, her şeyden nefret ediyorum. Biz hastayız. Bakılmak lazım, hani para, hani sanatoryum, hani şefkat? Altı aydır sıra bekliyorum. Ağır hasta olsaydık, sanatoryum emri, biz toprağa girdikten sonra gelecekti. Hayat bu. Tuttuğum her kapının kulpu elimde kaldı. Güvendiğim bütün dağlara kar yağdı ve ben bütün şiirlerimi mahrumiyet içinde yazdığım halde onlarda neden saadet kokuyor? Saadeti ömrümde bir kere olsun tatmış adam değilim. Ve bütün insanlara haykırıyorum: BEN SİZİ DÜŞÜNÜYORUM SİZİN BENİ DÜŞÜNMEDİĞİNİZİ BİLDİGİM HALDE. Ne yazayım kardeşim? Ben zaten yazılmış bir mektubum ki bütün postalar bırakacak yer bulamadılar."

Rüştü Onur
Türkçe
80 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
ISBN : 9786058752696
2013

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu