Türk Siyasal Yaşamında Milli Demokratik Devrim

Türk Siyasal Yaşamında Milli Demokratik Devrim

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

%40
indirim
  • ₺15,00

    ₺9,00

Elçin Ateşoğlu, elinizdeki kitapla, Türkiye'nin sosyalist hareketinin tarihindeki en önemli iki çizgi mücadelesini genç kuşakların bilgi dağarcığına kazandırıyor. Konu, bilimsel ölçülerde ve akıcı bir dille işlenmiştir.

1960'lı yılların hangi devrim aşamasındayız tartışması, 21. yüzyılın Türkiye'si için arkada kalan bir konu değil, fakat geleceği belirleyecek güncel bir konudur.

Tarihe çalım atılamaz. Her toplum, ancak önündeki sorunları çözebilir.

Bu kitap, toplumumuzun maddesini anlamak, içinde bulunduğumuz tarihsel süreci keşfetmek, Kemalist Devrim'i tamamlama programının içeriğini belirlemek açısından okuyucuya kırk yılın birikimi sunmaktadır.

Tam bağımsızlığımızı yeniden kazanmak, millî devleti yeniden kurmak, vatanın bütünlüğünü ve milletin birliğini sağlam temellere oturtmak, halkçı ve kamucu bir ekonomi inşa etmek, özetle millî demokratik devrimi kesin başarıya ulaştırmak ve "arasız devrimlerle" Asya'nın yükselen çağdaş uygarlığındaki özel konuma yerleşmek, Türkiye'mizin önündeki büyük iştir. Bu görevin yerine getirilmesinde milletimize önderlik sorumluluğunu üstlenen öncüler, aydınlar, gençler, bu kitabı okumalıdır.

(Arka Kapak)
Türkçe
176 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
İstanbul, 2009
ISBN : 9789750074493

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu